Kinesiology bantları ne işe yarar?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhabalar,

Kinesiology bantları ne işe yarar? Hangi hallerde gereklidir? (örn. Sakatlamayı önler mi ya da zorlanmış/sakatlanmış kaslar için mi kullanılmalıdır? vb.)

Bilgisi olan ve denemiş arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Teşekkürler, herkese bol şans :)

SMS Onaylı
Forum Üyesi
kinesiobantlar genelde sakatlık sonrası kullanılır. sorunlu eklemi pozisyonlamak için kullanılan bi yöntem. yapı olarak kaslara benzer aslında (esneme özelliği var, eklemi pozisyonluyor vs.) ben okulda omzuma uygulamıştım bi kere. sakatlığın yoksa muazzam bi etkisi yok

Yorum
Forum Üyesi
ben çok kullandım kinezyolojik bandı .. kinezyolojik band temelde yapıştırıldığı yerde teniğe göre farklı etkiler yapar .. deri kıvrımı oluşturup o bölgede kanlanmayı artırıp sertleşmmiş kasların yumuşamasını ve kas zarını dağıtarak kası rahatlatır yırtılmış kas lifleri varsa çabuk onarılımını ödemli bölge varsa lenf sistemine katılımını sağlar yada eklemde pozisyon kaybı olduysa ona yönelik bandlama teknikleri vardr .. yada kas atrofiye ugramaya başladıysa kasın zarını toplayarak kası uyarır .. vs uzayıp gider fakat hiç bir fizik tedavi uygulaması tek başına etkili değildir .. bandlama da çok güzel bir uygulamadır ama tek başına çok sihirli değildir.

Yorum
Forum Üyesi
Düşüncelerini beyan etmek ne zamandan beri cahilce konusmak oldu . Sadece benim aklıma yatmadı .
Olabilir, bilmeyebiliriz .

düşünmek değil düşünmemek cahilliktir düşünmeden konuşmak cahilliğin daniskasıdır ... ama size söylemedim yanlış anlamayın lafı öyle espri olsun diye söyledim benim kullandığım bi kelimedir sürekli günlük hayatta ama kimsenin kalbini kırmadan söylerim sizin alınacağınızı düşünmedim hatta düşünmeden konuştum(yazdım) yani cahilliğin daniskasını ben yaptım kusura bakmayın ... fakat kinezyolojik bantlama diğer fizik tedavi ajanlarıyla birleştiğinde ortopedik problemlerde çok etkili bir uygulamadır. bilginize

Yorum

R@j

Forum Üyesi
düşünmek değil düşünmemek cahilliktir düşünmeden konuşmak cahilliğin daniskasıdır ... ama size söylemedim yanlış anlamayın lafı öyle espri olsun diye söyledim benim kullandığım bi kelimedir sürekli günlük hayatta ama kimsenin kalbini kırmadan söylerim sizin alınacağınızı düşünmedim hatta düşünmeden konuştum(yazdım) yani cahilliğin daniskasını ben yaptım kusura bakmayın ... fakat kinezyolojik bantlama diğer fizik tedavi ajanlarıyla birleştiğinde ortopedik problemlerde çok etkili bir uygulamadır. bilginize

Estagfurullah, ben espirinizi anlayamadım hosgorun .
Bilgi için teşekkürler .

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: