Egzersiz programı hakkında

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
öncelikle iyi günler dilerim. Spor yapmaya yeni başladım öncesinde herhangi bir spor yapmışlığım yok diyebilirim 18 yaşımdayım 1.80 boy ve 59 kiloya sahibim, 12%7 yağ oranım var.

Alttaki program 1 aylık programım

10 dk ısınma
leg extension 3x12 60sn
leg curl 3x12 60sn
pulldown 3x12 60sn
seated row 3x12 60 sn
chest press 3x12 60sn
lateral raise 3x12 60sn
abdominal crunch bench

Şimdi arkadaşlar sorularım şunlar;

1- programı 1 gün yapıp 1 gün ara veriyorum ara verdiğim günler yağ oranını düşürmek açısından kardiyo yapsam olurmu?
2- hareketleri yaparken hangi kiloda olursa olsun vücudumda titreme oluyor örneğin kolları kullandığımız bir harekette kollar ve boynum titriyor bunun sebebi daha önce spor yapmadığım içinmidir yoksa ağır kilodamı çalışıyorum?
3. karın kasını çalıştırdığım hareketlerde belim ağrıyor bunun sebebi kas güçsüzlüğümüdür yoksa bir doktora görünmelimiyim?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Forum Üyesi
öncelikle iyi günler dilerim. Spor yapmaya yeni başladım öncesinde herhangi bir spor yapmışlığım yok diyebilirim 18 yaşımdayım 1.80 boy ve 59 kiloya sahibim, 12%7 yağ oranım var.

Alttaki program 1 aylık programım

10 dk ısınma
leg extension 3x12 60sn
leg curl 3x12 60sn
pulldown 3x12 60sn
seated row 3x12 60 sn
chest press 3x12 60sn
lateral raise 3x12 60sn
abdominal crunch bench

Şimdi arkadaşlar sorularım şunlar;

1- programı 1 gün yapıp 1 gün ara veriyorum ara verdiğim günler yağ oranını düşürmek açısından kardiyo yapsam olurmu?
2- hareketleri yaparken hangi kiloda olursa olsun vücudumda titreme oluyor örneğin kolları kullandığımız bir harekette kollar ve boynum titriyor bunun sebebi daha önce spor yapmadığım içinmidir yoksa ağır kilodamı çalışıyorum?
3. karın kasını çalıştırdığım hareketlerde belim ağrıyor bunun sebebi kas güçsüzlüğümüdür yoksa bir doktora görünmelimiyim?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

1 ) olur ağırlıksız yap full body calışıyorsun galiba dinlendir vucudu ve fazla yapma ayrıca ara verdiğin günler değil haftada 2 gün kardiyo yeterli.
2 ) ağırlık sana göre değildir ağır geliyordur ve full calıştığın için yorgunsundur titreme genelde kasların yorulduğunun işaretidir.
3 ) karın olarak mekik falan çekiyorsan bundan ağırıyordur klasik karın hareketleri sadece belde ağırı yapar ve karın kaslarını o kadar dert etme zaten diyet ile alakalı.

yağ oranın bu arada 12 mi 7 mi anlayamadım 7 ise çok iyi 1 2 foto koysana merak ediyorum kas kütlesi olmadan %7 yağ oranı ile insan nasıl görünüyor.

Yorum
Forum Üyesi
Yok yanlis yazmisim 12 olacak benim kas kutlemde %1 ve % 8 olan arkadaslarim var , %1 olana hocada sasirdi, kizdi hatta bune boyle blrsey yemiyormusun dedi :)

Yorum
Forum Üyesi
savaş hoca olmaz diyor ama çoğu hocaya göre ise %3'ün altında yağ oranına sahip olabiliyorsunuz, 90 kilo %1 yağ oranı bir insan olmayabilir ama bu adamda ne kas var nede yağ var ortada yanlış anlaşılma var bence.

Yorum
Forum Üyesi
savaş hoca olmaz diyor ama çoğu hocaya göre ise %3'ün altında yağ oranına sahip olabiliyorsunuz, 90 kilo %1 yağ oranı bir insan olmayabilir ama bu adamda ne kas var nede yağ var ortada yanlış anlaşılma var bence.
Sevgili dostum doğal yollardan %5-6nın bile altına inmek imkansızdır. bu rakamlara da ancak ya yağ yakıcı peptid yada steroid kürleriyle yad dnp kullanarak ulaşırsın. bu nedenle % 1 yağ oranı kısmını aklından çıkar derim. böyle birşey imkansızdır. Bir de programını her kim hazırladıysa onunla olan tüm samimiyetini kes derim. Burada yazılan antrenman full body degil ki her bölgeye bir iki tane dandik hareket yazılmış. full body bu değil ki herkes aynı hataya düşüyor. Full body altını çizerek söylüyorum birleşik egzersizlerle yapılan antrenmandır. Deadlift squat step up clean press bbarfiks dips vs. full body budur.

Yorum
Forum Üyesi
Sevgili dostum doğal yollardan %5-6nın bile altına inmek imkansızdır. bu rakamlara da ancak ya yağ yakıcı peptid yada steroid kürleriyle yad dnp kullanarak ulaşırsın. bu nedenle % 1 yağ oranı kısmını aklından çıkar derim. böyle birşey imkansızdır. Bir de programını her kim hazırladıysa onunla olan tüm samimiyetini kes derim. Burada yazılan antrenman full body degil ki her bölgeye bir iki tane dandik hareket yazılmış. full body bu değil ki herkes aynı hataya düşüyor. Full body altını çizerek söylüyorum birleşik egzersizlerle yapılan antrenmandır. Deadlift squat step up clean press bbarfiks dips vs. full body budur.

anlıyorum dediklerini, daha önce spor yapmadığım için bu programı 1 ay yapacağım oda 15 tekrara gelir çünkü 1 gün arayla gidiyorum, 1 ay sonra programımı buradan paylaşırım1 ay sonra 5-6 gün sporda olacağım o zaman bi değerlendirme yaparsınız.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: