Fly - Press Göğüs Egzersizleri Farkı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Göğüs kası kaba tabirle (üst,orta,alt) 3 bölüme ayrıldığına göre:

Üst lifleri çalıştırmak için Incline Bench Dumbbell Fly - Incline Bench Dumbbell Press

Orta lifleri çalıştırmak için Flat Bench Dumbbell Fly - Flat Bench Dumbbell Press

Alt lifleri çalıştırmak için Decline Bench Dumbbell Fly - Decline Bench Dumbbell Press

Soru 1: Eşlenen hareketler söz konusu lifler için birbirlerinin alternatifi olduklarına göre fly ve press hareketlerinin farkı nasıl ortaya çıkıyor?
Soru 2: Hangisini daha ağır, hangisini daha yoğunluklu yapmalıyız?

Onursal Üye
Press : Daha dolgun ve büyük bir göğüs kası elde etmek için
Fly : Geniş bi göğüs kası görünümü yakalamak için

Başlangıç seviyesi için press ve fly eşit şekilde çalışabilirsiniz.Örneğin '' Dumbell bench press = bench fly '' , '' incline press = incline fly '' gibi.

Yorum
Forum Üyesi
benim bildiğim fly hareketi saçma ve gereksiz bir hareket denememeni tavsiye ederim sadece antrenmanını uzatır

Hiçbir hareket gereksiz değildir de, zaten deneme yanılma yönetimini geçtim optimum performansı arıyorum.

Şöyle gerekli, genede programında 1 tane fly hareketi bulundurursun oda cable fly olur. Pressleri bitirdikten sonra antreman sonuna ekleyebilirsin

Cable fly ile verim alamıyorum nedense belki de yanlış yapıyorum. Antrenmanımda 4. hareket olarak fly var ama incline fly koydum o yorgunluğun üstüne cable fly yaparken insan biraz zorlanır en azından bende bir yanma falan da olmuyor o yüzden çıkardım.

Yorum
Onursal Üye
Hiçbir hareket gereksiz değildir de, zaten deneme yanılma yönetimini geçtim optimum performansı arıyorum.

Cable fly ile verim alamıyorum nedense belki de yanlış yapıyorum. Antrenmanımda 4. hareket olarak fly var ama incline fly koydum o yorgunluğun üstüne cable fly yaparken insan biraz zorlanır en azından bende bir yanma falan da olmuyor o yüzden çıkardım.

cable fly doğru formda yapıldığında oldukça etkilidir. Aşağıda birleştirdiğinizde iki bilek birbirine değicekmiş gibi yaparak deneyin , tam sıkıştırmada 1 2 sanıye bekleyin ve en önemlisi hareketi yavaş hissede hissede yapın eminim o zaman yeterli verimi alıcaksınızdır.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: