Rotator Cuff için Omuz Destekleyici Bandaj

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar Selam,

Belki aranızda kullanan olmuştur diye sormak istiyorum; benim ara ara rotator cuff'larda ağrılar oluyor. Özellikle de omuz başları soğukta kalınca, mevsim değişikliklerinde vs..

Bu ağrılar için omuz destekleyici bandaj kullansam.. Mesela yatarken veya günlük hayatta. Amaç bu bölgeyi sıcak ve sabit tutmak.. Sizce işe yarar mı? Boşu boşuna da para vermek istemiyorum işe yaramayacaksa. Şimdiden teşekkürler.

Forum Üyesi
korselerin amacı sakatlanmalarda o bölgeyi sabit tutmak ... sizin anlattığınız olay kas tutulması olabilir bu yüzden de bu korseyi almanıza gerek yok .. ha eğer rotator cuff tendonunu yırtar ve ameliyat olursanız bu korseyi takmanızda fayda olabilir ama sizin rahatsızlığınız bana kas tutulması gibi geldi ve zaten sizin rahatsızlığınız rotator cuff larda değil soğuktan dolayı rotator cuff kasları tutulmaz zaten 1 kas değil bu 4 kastan oluşu yani hepsinin ayı anda soğuğa maruz kalıp tutulamaz ve zaten derin kas grubudur üzerinde başka kaslar vardır dolayısıyla sizin rahatsızlığınız soğuktan kaynaklı rotator cuff tutulması değil .. kısacası korse bir işe yaramaz :)

Yorum
Forum Üyesi
korselerin amacı sakatlanmalarda o bölgeyi sabit tutmak ... sizin anlattığınız olay kas tutulması olabilir bu yüzden de bu korseyi almanıza gerek yok .. ha eğer rotator cuff tendonunu yırtar ve ameliyat olursanız bu korseyi takmanızda fayda olabilir ama sizin rahatsızlığınız bana kas tutulması gibi geldi ve zaten sizin rahatsızlığınız rotator cuff larda değil soğuktan dolayı rotator cuff kasları tutulmaz zaten 1 kas değil bu 4 kastan oluşu yani hepsinin ayı anda soğuğa maruz kalıp tutulamaz ve zaten derin kas grubudur üzerinde başka kaslar vardır dolayısıyla sizin rahatsızlığınız soğuktan kaynaklı rotator cuff tutulması değil .. kısacası korse bir işe yaramaz :)

Çok teşekkürler. Bu başlığı açtıktan sonra sırt idmanına gittim. Omuzumda hala ağrı vardı. Yaklaşık bir 5-6 dk rotator cuff ları ısıttım. Ne ağrı kaldı ne birşey. Sanırım benim günlük hayatta da rotator cuff egzersizleri yapmam lazım.

Yorum
Forum Üyesi
Omuz kısmı hocam. Genelde sağ omzumda oluyor. Şimdilik çözümünü buldum daha doğru normalden fazla ısınıyorum 2.5 dambıllarda uzun süre uğraşıyorum iyice ısınıyorum şimdilik ağrı sorunum kalmadı.
rotator cuff tendonu 5 kasın birleştiği ve kol kemiğine yapışan bir tendondur ve çok küçük hemen sakatlanmaya müsait bir tendondur eğer iyi ısındırmaz ve bir anda yük bindirirsek ağrı yapar hatta kopar bazen o yüzden ısınmak şart

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: