biceps/ iç ve dış

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Ben biceps çalışmalarımı bir içi bir dış olmak üzere 5 set 12-8 arasında yapayorum. Ancak salonda ki hoca kasın sadece iç-dış değilde alt ve üst taraflarının da çalıştırılması gerektiğini belirtti. Hatta bir gün alt biceps ve dış bir gün de üst biceps ve iç çalışmamı önerdi. Hiç bir anatomi haritasında görmedim alt baş ve üst başı ayrı ayrı kas grubu olarak. Bu konuda sizlerin görüşlerini merak etmekteyim. Salondaki hocanın dediği gibi bir şey söz konusu mudur ? İlginiz için teşekkürler. :)

Forum Üyesi
Elbiskuha bildiğim kadarı ile o kas grupları on kol kasları, salondaki hoca pazu için alt ve üst dedi. Eğer pazunun büyümesinde ön kolun büyümesinde bi etkisi var ise o ayrı.

HeavyDuty antrenmanları hep kendim ayarlıyorum ama kollar küçük kalınca bi hata mı yaptım diye sordum. Sonuç bu :)

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Ben biceps çalışmalarımı bir içi bir dış olmak üzere 5 set 12-8 arasında yapayorum. Ancak salonda ki hoca kasın sadece iç-dış değilde alt ve üst taraflarının da çalıştırılması gerektiğini belirtti. Hatta bir gün alt biceps ve dış bir gün de üst biceps ve iç çalışmamı önerdi. Hiç bir anatomi haritasında görmedim alt baş ve üst başı ayrı ayrı kas grubu olarak. Bu konuda sizlerin görüşlerini merak etmekteyim. Salondaki hocanın dediği gibi bir şey söz konusu mudur ? İlginiz için teşekkürler. :)
Preacher curl yada barbell curl ve türevlerinde bilhassa preacher curl de kolda ki gerilimi tam olarak boşaltacaksınız. Sonra barbell'ı parmak uçlarınıza kadar indireceksiniz. Yani hareketin pozitif kısmının ilk bir kaç saniyesini parmaklar ve bilek devamını bicepsleriniz yapacak. Dirseğin tam ters yönündeki boşluğu ancak bu şekilde doldurabilirsiniz. Hocalarının kastettiği alt ve üst biceps budur. Normal curller için 5 0 1 0 bahsettiğim curller için 5 0 5 0 temposunu kullanacaksınız. Sevgiler.

Yorum
Forum Üyesi
Biceps uzun ve kısa baş olmak üzere iki kısımdan oluşur. İyi bir biceps antremanı için üç farklı tutuşta egzersizler yaparsanız yeterli olur.
Örnek; Barbell curl,hammer curl,reverse barbell curl.

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Hatta bir de video ekleyeyim. Videoda sadece hareketin başlangıç bölümü var siz hareketi barbell ile ve de bicepse de vuracak şekilde devam ettireceksiniz.
Bodybuilding Exercises : Bodybuilding: Forearms Preacher Curl With Dumbbell - YouTube

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: