Arama sonuçlarınız

1. 3rknsnmz

-konu Başlığı Nasıl Açılmalı-

Herkese selam! Forumlarda gezinirken ilgili alakalı konulara girmek ya da aradığımızı çok çabuk bulmak için konu başlıklarına bakıyoruz genellikle. Konu başlıkları konu içeriği hakkında ipucu verir nitelikte olmalı ki hem aradığımızı kolay bulalım hem ilgi alanımızda yardım isteyenlere yardımcı...
  2. 3rknsnmz

Ağırlık Antrenmanı Sonrası Kardiyo/hiit - (?)

merhabalar, forumda konusu geçmişti ama hatırlayamadım nerede geçtiğini. Bahsedilen şu, daha fazla kalori harcamak ve dolayısı ile yağ oranını düşürmek için ağırlık antrenmanı sonrası kardiyo/hiit önerenler olmuştu. 1. Bu ne kadar doğru? Yani antrenman sonrası 10-15 dk'lık hızlı - yavaş koşu...
  3. 3rknsnmz

Fazla Gelişmiş Çene Kasları

merhabalar, benim aklıma taktığım bir sorunum var. kendime aynada bakıyorum. yanaklarımda elmacık kemiğinin altındaki bölüm geniş duruyor. Sakız çiğnediğimizde ya da dişlerimizi sıktığımızda beliren kas. Bu kas bende çok gelişmiş ve aynaya bakarak sakız çiğnediğimde ya da dişlerimi sıktığımda...
  4. 3rknsnmz

Tatil Zamanı -beslenme Ve Egzersiz- (geniş Soru)

Tatil Zamanı!!! :D Selam herkese. Yaz geldi. Kimileri çoktan tatilde, kimileri tatile hazırlanıyor. Sanıyorum çoğumuz kas kütlesine yönelik çalışma uyguluyor ben de dahil olmak üzre. Benim sorum da tam da ben ve benim gibiler adına olacak. dinlenmek, kafa dinlemek ve hayatımızda farklılık...
  5. 3rknsnmz

Kan Değerleri (hematoloji tetkikleri)

selamlar. iki senedir kan değerlerime baktırmamıştım. spor yaptığımdan ve buna göre beslendiğim için kan tahlili istedim sağlık ocağından. Doktor şikayetin yoksa gerek yok dedi ama yine de istedim. Sonuçlar ekte. Fakat iki değerde sıkıntı var bu da beni çok tedirgin etti. Ne olabilir?
  6. 3rknsnmz

düşük kilolarla fazla tekrar boşa kürek çekmek midir?

Merhabalar! Bugün egzersizlerimi yaparken 8-12 tekrar arası değil de, bu sefer de 25 tekrar yaparak başlayayım dedim kendi kendime. Canım sıkıldı ve değişiklik yapayım dedim. İkinci seti ise 16 tekrar, üçüncü seti 12 ve dördüncü seti 10 beşinci seti 8 tekrar yaparak ve tabi ağırlıkları düşük...
  7. 3rknsnmz

Et Yemek Ruhsal Sağlığı Etkiliyor mu?

Herkese Selam ! Geçenlerde arkadaşımla sohbet ederken, fitness, vücut geliştirme konusuna da değindik. Söylediklerine göre et yiyenler, etin içinde bulunan hormonlar ve hayvanın kesim sırasında salgıladığı kimyasallardan vs. dolayı insanı olumsuz etkilediğini, ruhsal sağlığı bozup gergin ve...
  8. 3rknsnmz

Kas Gevşemiyor ?!?! :)

Herkese selam! Dikkatsizliğim sonucu geçen hafta tekrarlayan sırt tutulmamdan sonra tekrardan ağrılarım başgösterdi. Üç saat boyunca iş gereği, desteksiz ve düzensiz oturuş nedeni ile ve ertesi günü de spor yaptığım için oldu sanıyorum. Bu da doktorumun bana üç gün ağrı kesici ve kas gevşetici...
  9. 3rknsnmz

Bölgesel Çalışma ve Tüm Vücut Karmaşası...

Selamlar herkese. Sorumu biraz çekinerek soruyorum. Çünkü bu soru biraz bilimsel araştırma ve tecrübe sorusu gibi. Şu ana kadar yapılmış bilimsel araştırma var mı ve varsa da ne kadar ikna edici bilemiyorum. Bugün bir arkadaşım geldi ve konusu açılınca Tüm Vücut (full body) çalışmanın çok daha...
  10. 3rknsnmz

Vücut geliştirme sürecinde zorunlu verilen uzun aralar

Selamlar herkese! Yaklaşık iki yıldır vücut geliştirme yapıyorum. İşim dolayısı ile çok ciddi beslenme-diyetler ve ciddi ağırlıklar ve programlar yapmasam da belli bir kas kütlesi yapıp yağ oranımı düşürdüm. Ciddi bir şekilde kazandığımız kas kütlemiz var. Fakat sağlık durumları veya iş yüzünden...
  11. 3rknsnmz

Tutulmalar (sırt-boyun vb)

Merhabalar. dort beş ay önce sırt çalıştığım sırada boynum tutuldu. Ve 15 gün fizik tedavi görmek durumunda kaldım ki bende boyun düzleşmesi meydana gelmiş. Hala boynumda o küçük tutulma izleri mevcut. Şimdi her spor öncesi özellikle boyun için ısınma hareketleri yapıyorum. Geçen hafta ise cuma...
  12. 3rknsnmz

Göğüs, "dumbbell Press" Hareketi Hk. Soru

Merhabalar, bugün spor salonunda sırt çalışırken, vücut geliştirmeye yeni başlayan arkadaşım göğüs çalışıyordu. Arkadaşım hareketi yaparken, bir adam geldi ve hareketi şu şekilde yapmasını söyledi. Eller yanda aşağıda "dumbbell" tutarken avuç içi ayaklara bakacak, ağırlığı kaldırırken döndürme...
  13. 3rknsnmz

Kazanılmış kas kütlesini askari çalışma ile nasıl koruruz?

Merhaba, iki yıl düzgün beslenme ve protein tozu destekli kas kütlesi antrenmanları ile belli bir hacme ulaşmış kişiler, kazandığı kas kütlesini kaybetmeden, askari düzeyde nasıl çalışsın ki bu hacmi korusun? Benim aklıma gelen çözüm, haftada yine üç gün bütün kas gruplarını vücut ağırlığı ile...
  14. 3rknsnmz

ÖTV Hakkında çok önemli bir durum...

Selam herkese. Aşağıdaki bağlantıyı incelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Sonunda da imzalarsanız çok güzel olur pek güzel olur :) Bu arada da bir türlü gereken sayıya erişemiyoruz.... Toplumsal bilinç çok az...