Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Arama sonuçlarınız

1. S

Merhaba

Dünyanın en kaliteli ve en pahalı protein tozu veya takviyesini de alsanız size bir bardak suyun,bir tane yumurtanın verdiği besin değerini veremez.Yani doğal ve sağlık açısından kast ediyorum.Bu işin,yağ yakıp kilo vermenin özü diyettir.%70 diyet %30 spor.Öğün atlama,üşenmekten ve uyanamamaktan...
  2. S

Obez Biri Ve Whey + Fat Burner Kullanımı

Gerekli cevabı düşüncemi diğer başlığınızda belirttim.Çok net bir şekilde tekrar ediyorum.Şu anda kesinlikle ve kesinlikle protein tozuna ihtiyacınız yok.Hele ki süt ile birlikte almanız %100 yanlış.4-5 hızda koşu yaparken dahi ayak bileğiniz ağırıyor ve 15-20 kilo ağırlıkta bile zorlanmanız...
  3. S

Merhaba

Selamlar, Hocam aynı konuda bende muzdaribim.Bende de 177 boy ve 138 kg var.Yani aynı süreci yaşiyoruz.O yüzden yazdıklarımı kesinlikle yabana atma derim. Kullandığın takviyeler henüz gereksiz ve gerçekten de çok çok erken.Harcaman gereken tüm enerji ve protein aldığın gıdalarda zaten sende...
  4. S

Belden Aşağımla Belden Yukarım Farklı Iki Insan Gibi

Hani yine de siz bilirsiniz ama en doğru çalışmak şekli şu şekilde olur bilebildiğim kadarıyla : 1. Gün : Sırt + Triceps 2. Gün : Göğüs + Biceps 3. Gün : Dinlenme 4. Gün : Omuz + Bacak Bu genelde iki-üç ayında olanlar için verilen programdır.Daha fazla bir antrenman geçmişine sahipseniz,yani...
  5. S

Rica ederim.Yeni başladıysanız zaten ilk ay için karışık bir program vermişlerdir.Yok bir süredir yapıyorsanız da zaten farklı günler farklı kas gruplarını çalıştırdığınızdan bir sıkıntı olmaz.Bir gün gögüs,bir gün arka kol ve sırt,bir gün bacak ve omuz,bir gün göğüs ve ön kol... tarzında bir...
  6. S

100 küsür kilodan inince biraz sarkma yapıp gerektiği şekilde sıkılaşmamış kasların.Benim gördüğüm bu yani.Kesinlikle halledilmeyecek bir şey değil.Özellikle iç kısımdaki bölge ve popo/üst baldır kısımları için mutlaka Leg Curl ve Leg Adduction çalış.Yani her şey ortada.Başka bir yere de...
  7. S

Ben Turizmciyim.Ancak 6 yaşından beri lisanlslı olarak çeşitli spor dalları ile uğraştım.Evlendikten sonra boşvermişliğin sonucu dağılıp gittik maalesef.Epey bir salon tecrübem var hareketler konusunda.Sezon önceleri özellikle dayanıklılık,güç ve kondisyon için çalışırdık.Ama benim yorumlarım...
  8. S

3.300 Kalorilik programım ve besin değerleri

Yanlış anladıysam peşinen özür dilerim.Ancak benim anladığım gibi yazılmışsa da ayıp derim.Bu şekilde yorum yapmayın hocam.İnsanları kırmanın,dalga geçmenin anlamı yok.Bilemeyebilir,yanlış yazabilir,yanlış görebilir...Hepimiz burada bir şeyleri öğrenmek ve bildiklerimizi de başkalarına...
  9. S

@limityok hocama aynen katılıyorum.Kesinlikle vücudunuzda bir sıkıntı yok bana göre de.Kilo alıp verirken bacaklara gereken dikkati vermemişsiniz bana kalırsa.Bacak çalışmalarına daha dikkat ederek ve ağırlıkları arttırarak kesinlikle 2-3 ay içerisinde çok farklı olacağına,gözle görülür değişim...
  10. S

Herhangi bir hastanede kalp ve damar için uzman bir kardiyolok ve diğer tahliller için dahiliye uzmanına gözükebilirsiniz. Bacak çalışmaları ihmal edilmemeli.Yüksek ağırlıklardan ziyade setleri çok tekrar-hafif kilolar ile yapabilirsiniz.Bacak çalışması hem genel yağ yakımına çok etkilidir hem...
  11. S

Öncelikle hayatta hiçbir şey canınızı sıkmasın.Hiçbir şey sizden önemli değil.Savaş Hoca'nın anlatımlarını izlediğinizi belirtmişsiniz.Savaş Hocanın vermiş olduğu programlar,diyetler ve tavsiyeler genel baz alınarak yapılmış ortalama değerlendirmelerdir.Herkes farklı bir anatomiye ve beden...
  12. S

LEAN BULK

Size yardımcı olabilecek deneyimli arkadaşlar sanırım konuyu görmediler.İnternet'ten bulduğum bir yazıyı buraya alıntı yapıyorum.Umarım faydası olur. Vücut geliştirme sporunu hayatına dahil etmiş, hayatını buna göre şekillendirmiş hemen hemen herkes bulk ve defination (definasyon)...
  13. S

Obezite ile Savaşma Günlüğüm !

Hit Kardiyo,İnterval Kardiyo ve bunlar gibi eklem,kıkırdak ve kalp sağlığımı riske edecek her tür aktiviteden uzak duruyorum zaten.Kardiyo programım 20 dak. hafif tempo bisiklet,ağırlık çalışması (3 set-çok tekrar-hafif kilo),10 dak. bisiklet,150 twist.Yani benim belli bir kilo ve kondisyona...
  14. S

Obezite ile Savaşma Günlüğüm !

10 günde 138 kg. dan 136 kg. ya düşmeyi başardık.Toplamda verilen kilo 22 kg ulaştı çok şükür.Antrenman yaparken havaların soğuk olması nedeniyle iyi ısınamiyordum ve istediğim gibi terleyemiyordum.Salon sahibi uzun yıllardır çok sevdiğim bir dostum."Onca para verip de marka olayına odaklanma...
  15. S

Güvenilir Tavuk

Kesinlikle haklısınız.Ancak arz - talep meselesi sonucu bundan rant elde etmek isteyenler fiyatları bu sefer şişirip duracak ve sonunda insanlar bu doğal ürünleri alamamaya başlayacak.Tıpkı birçok örnekte yaşayıp tecrübe ettiğimiz gibi.Çiftçi kardeşimiz aldığıyla yetinmeyecek,daha fazlası varken...
  16. S

Güvenilir Tavuk

Köylerde yetişen ürünlere de kimyasallar giriyor elbette.Ancak tamamen organik üretilenlere ulaşmak da mümkün.Tabi bunlar belirttiğiniz gibi oldukça pahalı ürünler ve kolay kolay bizlerin devamlı alabileceği şeyler değil.Ancak yine de Tavuk baz alınırsa köyden alınanlar üretim tesislerinde...
  17. S

LEAN BULK

Beslenme konusu zaten belli ancak sizin arzu ettiğiniz ayrıntıları benden ziyade daha tecrübeli arkadaşlar vermeli.Online olup gören olunca cevap yazarlar diye tahmin ediyorum ?
  18. S

Fitness Bilim Yılbaşı Piyangosu Kazananı!

Tebrik ederim.Hayırlısı olsun.
  19. S

LEAN BULK

Diyet listesi mi istiyorsunuz yoksa Lean Bulk Diyetinin ne olduğunu mu soruyorsunuz ? Yaşınızı bilemedim ancak mutlaka hangi spor veya diyet olursa olsun öncelikle bir kalp-damar uzmanına gözükmekte büyük yarar var.Ardından gereken katkıyı elimiden geldiğince ben ve tecrübeli arkadaşlarımız...
  20. S

Fitness Bilim'i nereden buldunuz?

Google arama motorundan.Başka iki forumda üyeliğim vardı zaten.Ancak oralardaki üslup hoşuma gitmedi.Bir göz atıp ve bakmak için hesap açtım.Bazı konuların burada da cevaplanmadığını,katılımın az,üretimden ziyade bilgi tüketiminin çok olduğunu gördüm.Bir daha girmeyi düşünmüyorken @limityok...