Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Arama sonuçlarınız

1. Prototype I

Antrenman programı ve gelişim hakkında

Arkadaşlar 1 ay önce bu sporu yapmaya başladım, bu 1 aylık süreçte cidden bu kadar bi gelişim beklemiyordum. Antrenmanlara başladığımda kol ölçüm 27cm. iken şuan 30cm. antrenmanda sonra ölçmedim ve 3,4 kez ölçtüm bir yanlışlık olmasın diye ve yaklaşık 1-1.5kg aldım. şimdi sizce başlangıçtaki...
  2. Prototype I

Protein tozları böbrekler için zararlımıdır?

Arkadaşlar böyle birşey duydum ne kadar doğrudur bunu söyleyende bi doktor yani, gerçi supplementlere ilaç diyen prof.larda var Türkiye'de ama yine buradan bi sorayım dedim. :)
  3. Prototype I

Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Evet arkadaşlar haftada 2 kez otobüsle giderken bir kızla karşılaşıyorum niye haftada 2 kez denk geliyoruz onuda çözemedim hep aynı saatte biniyorum otobüse, otobüs 1 saatte bir geçiyor :) neyse gelelim asıl meseleye kızdan hoşlanıyorum hocam genelde bana bakarken yakalıyorum kızı ama benden oda...
  4. Prototype I

Tanışalım :)

18 yaşımdayım 18 yıllık yatışın ardından (PS3,PC) hayatın böyle devam edemeyeceğini anladım ve vücut geliştirme sporuna merak saldım bunun geçen yıldı yaz tatiliylede bi ilgisi olabilir tabii :) Vücut geliştirme bildiğiniz gibi iyi bir görünümün yanında öz güvende ve disiplinde verir bu...
  5. Prototype I

Hareketler arası süre

Arkadaşlar öncelikle iyi günler dilerim herkese. arkadaşım saat 6 da spor salonuna gidiyor 4 göğüs hareketi var ama 2 sini yaptıktan sonra grup dersine giriyor (cycling vs.) kalan 2 göğüs hareketinide 30dk. 1 saat sonra tamamlıyor sizce bu durum herhangi bir sıkıntı yaratırmı?
  6. Prototype I

Beslenme programı-Kalori hesaplama-Besin Değerleri

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim. %12.7 yağ oranım var 59 kiloyum yağsız kütlem 51.5 kg civarı 180 boyundayım ve 18 yaşımdayım. Savaş hocamızın videolarından günlük protein ihtiyacını bulmak için 51.5 kiloyu 2.75 ile çarptım ve günlük 141.625 gr. protein almam gerektiğini buldum...
  7. Prototype I

Kardiyo ve Nabız hakkında

Arkadaşlar 2 şer dakika olarak interval kardiyo yapıyorum, yürüme halinde iken nabzım 135 civarında koşu halinde iken 155 civarında oluyor spor salonunda 2,3 arkadaşız ve beraber koşuyoruz genelde onların nabzı koşu halinde bile 145'in üzerine çıkmıyor, ben koşudan yürüyüşe geçiyorum nabzım 145...
  8. Prototype I

Egzersiz programı hakkında

öncelikle iyi günler dilerim. Spor yapmaya yeni başladım öncesinde herhangi bir spor yapmışlığım yok diyebilirim 18 yaşımdayım 1.80 boy ve 59 kiloya sahibim, 12%7 yağ oranım var. Alttaki program 1 aylık programım 10 dk ısınma leg extension 3x12 60sn leg curl 3x12 60sn pulldown 3x12 60sn seated...
  9. Prototype I

Nasıl Beslenmeliyim

Öncelikle herkese iyi günler dilerim, spor yapmaya daha 3 gün önce başladım. :) 18 yaşımdayım boyum 1.80 ve 59 kiloyum salondaki ölçüm aletinde yağ oranım %12.7 çıktı, kollarım ve suratımın zayıf olmasına rağmen bacaklarım kas oranı açısından iyi göğüs ve karın ise yağlı. Right Leg Fat-%12.2...