Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Arama sonuçlarınız

1. Ferhat Aydın

Protein tozu gerekli değil!

Elliott Hulse protein tozu hakkındaki soru üzerine aslında protein tozunun vücut geliştirenler için gerekli olmadığını anlatıyor.
  2. Ferhat Aydın

Mr. Olympia 2016 - Canlı İzleme Bağlantısı

Mr. Olympia 2016 heyecanı Las Vegas'ta başlıyor! https://www.youtube.com/watch?v=GRZ_CcXJP3w 16-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan yarışmayı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Saat: Kuzey Amerika Doğu Zaman Dilimi 22:00
  3. Ferhat Aydın

Ucuz ve Alternatif Bitkisel Protein Kaynakları!

Belki hiçbir hayvansal ürünü tüketmeyen bir vegansınız, belki de et ve hayvansal ürünlere alternatif olabilecek besinleri arayan biri. Şartlar ne olursa olsun hepimizin tek bir amacı var; daha sağlıklı beslenerek kaliteli bir yaşama sahip olmak. Aşağıda yer alan bitkisel gıdalar özellikle günlük...
  4. Ferhat Aydın

Yağ Yakmanızı Sağlayacak Tavsiyeler!

Antrenmanlarınıza ara vermeden devam ediyor ve beslenmenize özen gösteriyorsunuz ama bir türlü yağ oranınızı istediğiniz seviyeye çekemiyor musunuz? Metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakmak istiyorsanız tavsiyelerime kulak verin, amacınıza hızla ulaşın. L-Karnitin Yağ yakma deyince her...
  5. Ferhat Aydın

Yaza Kadar Forma Girmenizi Sağlayacak Program!

Adım adım yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde henüz istediğiniz vücuda ulaşamadıysanız hemen pes etmeyin. Hedeflerinize ulaşmak için yeterli zamanınız var. Sizler için hazırladığım iki aylık bu programı uygulayarak yaza harika bir “merhaba!” diyebilirsiniz. Kıyafetlerinizin kolları hâlâ bol...
  6. Ferhat Aydın

Kreatin hakkında her şey!

Kreatin nedir? Faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır? Kreatin, vücut tarafından üretilebilen doğal bir amino asittir. Özellikle kırmızı ette bulunmakla birlikte, diğer hayvansal ürünlerde de bir miktar kreatin mevcuttur. Ayrıca kreatin vücutta depolanabildiği için, sadece beslenme yoluyla...
  7. Ferhat Aydın

Zma hakkında her şey!

ZMA nedir? Faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır? ZMA:Çinko, magnezyum ve B6 vitamini içeren üçlü bir gıda takviyesidir. Çinko minerali vücudumuz için iyi bir antioksidandır. Sperm kalitesinin artması ve korunması noktasında faydaları vardır. Bu da cinsel sağlık için büyük önem taşır...
  8. Ferhat Aydın

Kadınlara Özel Ev Antrenman Programı

Merhaba arkadaşlar. Sizler için ev ortamında ve hiçbir ekipman kullanmadan yapabileceğiniz bir antrenman programı hazırladım. Sıkılaşmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacak bu programı, haftanın 3-4 günü rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Beslenmenize ve uyku düzeninize özen gösterdiğiniz takdirde...
  9. Ferhat Aydın

Son tüketim tarihi geçmiş protein tozu kullanılır mı?

Protein tozumun son tüketim tarihi geçmiş. Hala kullanabilir miyim? Bağırsaklarınız için mi, yoksa biceps kaslarınız için mi kaygılanıyorsunuz? Protein tozları et veya süt ürünleri gibi sindirim sisteminizi berbat etmez. Penn State Üniversitesi’nden gıda bilimi uzmanı Dr. Bob Roberts...
  10. Ferhat Aydın

Ronnie Coleman: Asla Pişman Değilim

RONNIE’NIN AMELİYATLARI • Aralık 2007 – Laminektomi L4-L5 diskleri • Temmuz 2011 – L3-L4 diskilerinde disk baskısını azaltma ameliyatı • Aralık 2011 – Boyun C4-C5-C6 füzyonu ameliyatı • Temmuz 2014 – Sol kalça replasmanı – 2 dikiş • Ağustos 2014 – Sağ kalça replasmanı – 4 dikiş • Temmuz 2015 –...
  11. Ferhat Aydın

Cindy'nin Cazibesi (Kendini test et)

İsimleri sizi aldatmasın. Zorlu CrossFit antrenmanlarının birçoğuna kadın ismi verilir. Kennesaw State Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, fitness camiasının kriter olarak gördüğü bir tüm vücut antrenmanı olan Cindy, zamana karşı yapıldığında sadece 20 dakikada 261 kalori...
  12. Ferhat Aydın

Yeni başlayanlar için antrenman programı!

Merhaba arkadaşlar. Sıklıkla karşılaştığımız "Antrenman programım yok, nereden başlayacağım?" sorusuna güzel bir cevap verebilmek adına sizler için antrenman programı hazırladım. Özellikle vücut geliştirme sporuna yeni başlayanlar için ideal olacağını düşünüyorum. (Küçük değişiklikler yapılarak...
  13. Ferhat Aydın

Bir çift dambıl ile ev antrenmanı!

Merhaba arkadaşlar. Şimdi sizlerle bir çift dambıl ile bütün vücudunuzu çalıştırabileceğiniz bir antrenman programı paylaşacağım. İhtiyacınız olan sadece bir çift ayarlanabilir dambıl. Bu programı maddi imkânsızlıklar nedeniyle spor salonuna gidemeyenler veya şehir koşuşturmacasından vakit...
  14. Ferhat Aydın

Bugün 23 Nisan!

Ulusumuzun geleceği olan çocuklarımızın daha bilgili, daha sağlıklı ve çok daha başarılı bireyler olabilmesi için FitnessBilim Ailesi olarak elimizden geleni yapacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!