Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Arama sonuçlarınız

1. Ferhat Aydın

Protein tozu gerekli değil!

Ortalama bir ölçek protein tozu içerisinde 25 gr. protein var ve maliyeti 4 TL civarında. Şu an 4 TL'ye 300 gr. piliç bonfile alınabilir ve bu da yaklaşık 70 gr. protein demek. Mesele günlük protein ihtiyacını karşılamak olduğunda parayı gıda takviyelerine değil, gerçek gıdalara harcamak en...
  2. Ferhat Aydın

Protein tozu gerekli değil!

Elliott Hulse protein tozu hakkındaki soru üzerine aslında protein tozunun vücut geliştirenler için gerekli olmadığını anlatıyor.
  3. Ferhat Aydın

Anket En Sevdiğiniz Egzersiz Aleti Nedir?

Diğer. En iyi egzersiz aletinin vücudumuz olduğunu düşünüyorum :)
  4. Ferhat Aydın

Kazanılmış kas kütlesini askari çalışma ile nasıl koruruz?

Merhaba, Kas kütleni spor salonunda inşa ettiysen, vücut ağırlığıyla yapacağın antrenmanlar senin ancak fit bir fizikte kalmanı sağlar. Fakat büyük oranda kasların küçülür. Mevcut ağırlığına ve antrenman sistemine vücudun alışacağı ve kendini yeteri kadar zorlayamayacağın için kaslarının...
  5. Ferhat Aydın

Plastik Dumbell Kum Kaçırma Sorunu

Benim evde kullandığım ayarlanabilir dumbbell'larda da aynı sorun meydana geldi. Ama 3 yıl hiçbir sorun çıkarmaksızın kullandım. Kum kaçırdığı yerlere yapıştırıcı sıkabilir, bantla etrafını kaplayabilirsin. Kısmen de olsa sorun çözülüyor. Ayrıca ağırlıkları yere sert bir şekilde bırakmamaya özen...
  6. Ferhat Aydın

Fitness Bilim Sanal Yılbaşı Piyangosu | Hoşgeldin 2017

Bir bilet de ben alayım :)
  7. Ferhat Aydın

Antrenman sonrası sırt ağrısı olmuyor

Kas ağrısı = kas gelişimi şeklinde yorumlanmamalı. Antrenman sonrası kaslarda belirgin bir ağrı hissetmeden de kas gelişimi sağlanabilir. "Ağrımıyorsa, gelişmiyor" şeklinde düşünme. Uzun bir süredir aynı egzersizleri ve antrenman rutinini uyguluyorsan değiştirmeni öneririm.
  8. Ferhat Aydın

Herkese merhaba. Ev ortamının sınırları.

Rica ederim. Her zaman buradayız :)
  9. Ferhat Aydın

Ben deniz

Hiç denemedim ama "tadı kestane şekeri gibi" diyorlar :)
  10. Ferhat Aydın

Mafya Oyunu

Konu tarafımdan kilitlenip çöp kutusuna taşınmıştır.
  11. Ferhat Aydın

Merhaba, P90X'i duymuş muydun? Uzun bir süre önce evde düzenli olarak 2 ay boyunca yapmış ve oldukça faydasını görmüştüm. Geçen hafta pazartesi tekrar yapmaya başladım. İhtiyacın olanlar: P90X egzersiz programları, barfiks barı ve kilosu ayarlanabilir bir çift dumbbell. Programı hakkını vererek...
  12. Ferhat Aydın

Aynı konudan bir tane daha açıldığı için, bu başlık tarafımdan kilitlenip çöp kutusuna taşınmıştır. -> http://www.fitnessbilim.com/forum/soru-amp-cevap/3876-herkese-merhaba-ev-ortaminin-sinirlari.html
  13. Ferhat Aydın

Hardline KGT

Başlık tarafımdan ilgili bölüme taşınmıştır. Lütfen konu açarken mesaj içeriğinin konuyu açacağınız forum kategorisiyle uyumlu olmasına özen gösteriniz.
  14. Ferhat Aydın

Be Sports Arjinin Hakkında Soru ?

Merhaba, Nasıl tüketeceğini kendin belirleyebilirsin ama bana sorarsan günlük iki ölçek fazla olabilir. Antrenmanın olduğu günler antrenman öncesi, dinlendiğin günler ise gece yatmadan önce tüketmenin daha uygun olacağını düşünüyorum. Ayrıca konu başlığını Supplement Soru & Cevap bölümüne taşıdım.
  15. Ferhat Aydın

Kardiyo yapamıyorum

Kalbi ani yükseltmek demeyelim de, yüksek nabız ile kısa süreli çalışmak daha doğru olur. Mesela şınav, mekik ve squat hareketlerini seçtiğimizi düşünelim. 10 şınav, 15 mekik, 20 squat. Bu bir set. Hiç veya çok kısa süre ara vererek ve aynı hareketleri tekrar tekrar baştan yaparak bu döngüyü...
  16. Ferhat Aydın

Ben deniz

Tabii ki Ayvalık tostu :)
  17. Ferhat Aydın

Kardiyo yapamıyorum

Merhaba Deniz, Kilo vermek, yağ oranını düşürmek istiyor fakat kardiyo yapamıyorsan sana HIIT antrenmanlarını öneririm. Google'da biraz araştırma yap, çok güzel antrenmanlar bulacaksın. Haftada 1-2 defa yapabilirsin. Beslenmene dikkat ederek biraz kalori açığı da oluşturursan yavaş ama sağlıklı...
  18. Ferhat Aydın

Ben deniz

Hoş geldin Deniz, ben de yarı Ayvalık'lı sayılırım. 12 senedir gelip giderim :)
  19. Ferhat Aydın

Protein tozu ve amino asit kullanırsam bi zararı olur mu?

Merhaba, Supplementler sadece gıda takviyeleridir. Gerçek gıdaların yerine geçemez ve kullanılamazlar. Bununla birlikte gerçek gıdalardan da porsiyon başına maliyetleri çok daha fazladır. Örneğin bir ölçek whey proteinin maliyeti 3.5-4 lira civarında ve 25 gr. protein içerirken, 4 liraya...
  20. Ferhat Aydın

Programıma bi göz atabilir misiniz?

Bu konu başlığı üyenin isteği doğrultusunda kilitlenip çöp kutusuna taşınmıştır.