Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Arama sonuçlarınız

1. burakkho

5x5 ve definasyon

Artar ağırlıklar merak etme.
  2. burakkho

Crossfit niyetine

Crossfit denince akla neden traktör lastiği veya halat geldiğini anlayamadım yıllardır. Crossfit hakkında bilgi kirliliği çok fazla.Gerçekten Crossfit yapmak istiyorsanız resmi bir Crossfit salonunda yapın broscience'a kalmayın.Verdiğim linkten ülkemizdeki resmi salonları öğrenebilirsiniz...
  3. burakkho

5x5 ve definasyon

Stronglifts 5x5 yıllardır yapılan denenmiş en güzel programlardan birisi. Ben 5x5'i temel olarak görüyorum yapmanı tavsiye ederim.Hem ağırlık artışı hemde kilo verme açısından güzel olur.
  4. burakkho

Dışkınızı Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz ?

Adamlar 17 Ekim 2014'te paylaşmış. Dışkınızı Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz? – Evrim Ağacı Ben ise 14 Ağustos 2014'te.Birilerini suçlamadan önce iyice bakın.
  5. burakkho

Sizce hangi dövme dizaynı?

2 daha güzel.
  6. burakkho

Deadlift ve bel

Deadlift bütün vücudun fazlasiyla aktif olduğu bir harekettir. Sirt hareketi bacak hareketi diye kategorilendirmek yanlış.
  7. burakkho

Bench Pressi Artiramiyorum...

5 tekrarda maksimum kilonu bul. Sonra bu kilonun %80'i ile başla. Yani 5 RM in 100 kg ise sen 80 ile başlıyorsun. 5x5 yap bu kiloyla. Bunu her bench press yaptığında 5x5 olarak uygula. Haftada 2 kere yapman iyidir. Her antremanda 2.5 kg arttır. Örnek vereyim. 7 Şubat 80 kg 5x5 11 Şubat 82.5...
  8. burakkho

Deadlift ve bulking 1 programı

Deadlifti en başa koyup 5x5 yapabilirsin.
  9. burakkho

Squat

Hiçbir hareket hiçbir besin kendi başına yağ yakmaz. Yani squat yağ yakar diye birşey yok. Squat kalçadan topuga kadar bütün kasların aktif olduğu bir hareket. https://youtu.be/C_VtOYc6j5c
  10. burakkho

Deadlif ile sguatı yapalım mı ? Yapmayalım mı ?

Ben Squat Deadlift yapılması taraftarıyım.İnsanın günlük hayatta sürekli yaptığı hareketlerin egzersiz versiyonları bunlar.
  11. burakkho

Ayakkabı önerisi (başka acacak yer bulamadım)

Reebok nano 4 veya 5. Reebok lifter ve lifter plus serisi. Nike Metcon. Ağırlık kaldırmaya en uygun ayakkabılar bunlar. Koşu ayakkabısıyla Squat,Deadlift yapmak doğru değil. Diğer hareketlerde pek farketmesede Squat ve Deadliftte lifting ayakkabıları çok şey farkettirir.
  12. burakkho

1100 kalori beslenme programım hakkında yorum

Size verdiğim 2000 kalori günlük aktivite olmadan. 1800-2000 kalori alsanız günlük anca kurtarır.Yeterli yağ yakımı olmuyorsa aldığınız kaloriyi 100 kalori daha azaltırsınız.
  13. burakkho

Salonunda Rack Olmayanlar İçin Squat Taktiği

180 Kilo saydım ben. Muhtemelen bu arkadaş Halterci gücü kuvveti yerinde sağlam herif.
  14. burakkho

Salonunda Rack Olmayanlar İçin Squat Taktiği

https://instagram.com/p/78JYN-Li8x/
  15. burakkho

1100 kalori beslenme programım hakkında yorum

Kendi kilonu koruman için en az 2000 kalori almalısın o kiloyla. 300-400 kalori açık vererekte sağlıklı biçimde kilo verirsin. Muhtemelen şişiyorum dediğin olay karnının şişkinliği ve bu normal birşey.
  16. burakkho

Radikal kararsızlık (bulking)

Konu kilit.
  17. burakkho

İkilemde kaldım yardım edin.

Boyun kısa kalır diyenler sallıyor takma kafana bu bilimsel olarak kanıtlanmış birşey değil halk efsanesi. Ağırlık kaldırmak kısaltcak veya durdurcak olsa benim minyon olmam lazımdı. Büyü önce diyenleride takma. Büyüdüğünde iş işten geçmiş olur yaşında ideal. Kas kütleni arttırmaya yönelik...
  18. burakkho

Haftada 3gu. Upperbody haftada3gun lower body uygunmu

Antreman şiddetine göre değişir.Lower body üzerinden anlatacak olursam.Sw yapıyorum dedin pistol,air squat,lunge falan yapıyorsundur muhtemelen lower body antremanında. Eğer A.Upper Body B.Off C.Lower Body D.Off tarzında bir sıklık uyguluyor olsan aşağıda yazdığım programlamayı tavsiye ederdim...
  19. burakkho

Radikal kararsızlık (bulking)

Çok yanlış gelmişsin.
  20. burakkho

Bulk yapmalimiyim

Savaş hocanın bulk yapmayın derken demek istediğ dirty bulk yapmayın. Yoksa bulk vücut geliştirmenin olmazsa olmazı.Tabiki bulk yapmalısın bu durumda ama clean bulk.