Bu hepimizin aklına takılan sorulardan bir tanesidir. Kilo vermek (Yağ yakmak) için kahvaltıdan önce mi sonra mı spor yapmalıyız?

Konuyla ilgili Japon ve Amerikan bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, 24 saatlik bir yağ yakımı için kahvaltıdan önce spor yapmak gerekli. Konuyla ilgili araştırmaları kaynak bölümünde bulabilirsiniz.

Eğer aç karnına spor yapamıyorum diyenlerdenseniz, korkmayın! Yine kadınlar üzerine yapılan bir araştırmada spordan önce 115 Kcal değerinde yapılacak bir atıştırma neticesinde motivasyonumuzun arttığı, ruh halimizi daha iyimser hale getirdiği ve spor sonrası beslenme düzenimizi daha rahat kontrol altına alabildiğimiz görülmüştür.

-Herkes aç karnına mı spor yapmalı?

HAYIR!

Diyabet hastaları üzerinde yapılan araştırmalara göre, diyabet hastası olan kişilerin yemeklerden sonra spor yapması uygun görülmüştür

Ama eğer sağlıklıyım, aç karnına sabahları spor yapabiliyorum diyorsanız kesinlikle bunu denemelisiniz. Bennard P ve Doucet E.’nin yaptığı araştırmalar neticesinde, en iyi yağ yakımı aç karnına ve sabahları yapılan spor sonrası “2 saat” içerisinde meydana geliyor!

Herkese bol sporlu günler dilerim

Mehmet Kaban

Tarafımdan yazılmıştır lütfen kaynak göstermeden kopyalamayınız.

Kaynak

5 YORUMLAR

  1. Uzmanlar bi öyle bi böyle. Bireysel olarak bakınca olaya boş mideyle 10kg luk dumbelli kaldırdığımda sanki 30kg kaldırıyormuşum gibi geliyor. Patlayıcı etki diye birşey kalmıyor. Kan şekerim yükseliyormuşta bir rehavet çöküyormuş hissi oluyor. Aç karnına spor bana göre değil. Öldürün beni daha iyi 😀
    0    0