Antrenman

Cep Telefonu Antrenmanı Engelliyor mu?


Elimizdeki cep telefonları, bizi dünyanın her yerindeki insanlara, bilgilere ve fikirlere ulaştırır, ancak yine de tamamen faydalı değildir. Aslında bu yazıyı da telefondan okuyorsun! Psikologlar, telefonlarımıza olan bağlılığımızın çocukluğumuzun sevimli ayıcıklarıyla aynı işlevi yerine getirdiğini ileri sürdü: İhtiyacımız olduğunda her zaman bizim için oradalar.

Akıllı telefonlar antrenmanınızı sabote ettiğini düşünüyor musunuz? doğru düşünüyorsunuz!

Ekrana Bakmak Duruşunuzu Bozar!

Fonksiyonel güç uzmanı ve “Sexiest Trainer Alive” olarak Angelo Grinceri bir Instagram yazısında şunlara işaret ediyor, telefonunuzdaki mesajları okurken bel omurga eğimini düzleştirir ve başınızın öne doğru eğilmenizi sağlayarak omurganızın doğal dengesini değiştirir.

Grinceri’ye göre, “kötü yaşam tarzı alışkanlıkları omuz ve boyun ağrısına yol açıyor”, her ikisi de uygun şekilde antrenman yapma yeteneğinizi etkileyebilir.

Cep Telefonu Kullanımı

Göründüğü gibi, kavisli bir alt sırt, omuz silkti ve aşırı ileriye doğru eğilerek, vücudunuzun mekaniğini, egzersizin artık doğru kas gruplarını çalıştırmamasına sebep olur.

Ama eğer çalışmanızı spor salonunda yapmak istiyorsanız ve zamanınızı berbat bir formla harcamamak istiyorsanız, telefonu kenara bırakıp postürünüzü düzelterek başlayabilirsiniz.


Vücut hizalamasını düzeltmek için mükemmel ipuçları ve uzatmalar için bu makaleye göz atın .

Bir düzine selfie için poz veren, squat makinesinin önünde mesajlaşırken veya yer kaplarken, bir makinede kamp yapmak düpedüz diğerlerine karşı saygısızlık olarak nitelendirebiliriz. Ancak cep telefonu rahatsızlıkları, önemsiz bir sıkıntı olmanın ötesine geçiyor. Setler ve hareketler arasındaki dinlenme süresi, egzersiz programınızın hayati bileşenleridir ve telefonunuzu elinizden bırakmazsanız bu durum iki önemli olayı da boşa harcamış olur.

Eski günlerde, vücut geliştiriciler, duvardaki saat haricinde, setler arasında kalan süreyi saniye geçmeden bakacak bir şeyleri yoktu. Bu günlerde, sporcuların telefonlarında video izlediklerini görmek ya da aslında neden orada olduklarını anlamak yerine, sosyal medyada yayın yapmak, hiç şaşırtıcı gelmiyor. Çok fazla dinlenmek, dikkatinizi dağıtır ve konsantrasyonu bozar. Buda olası sakatlanmalara ve kazalara yol açar. Tıpkı uykulu araç kullanmak gibi!


Sevdiğiniz cep telefonu dikkatini dağıtmak yerine, motive olmak ve odaklanmak için bir araç olarak kullanın. Egzersizlerinizi verimli bir şekilde izlemenize veya kardiyo sırasında sizi eğlendirmek için bir motivasyon sağlayacak bir uygulama bulun . Odaklanmak, daha iyi bir antrenmanın anahtarıdır ve telefonunuz asla siz ve hedefleriniz arasında kalmamalıdır.

Bu makale size faydalı oldu mu?
Makalemize oy vererek bizi değerlendirebilirsiniz
EVET7
HAYIR


merhan

Forum Üyesi
Katılım
19 Aralık 2018
Mesajlar
7
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Salonda telefon kullanmanın önüne geçebilmek için akıllı saat kullanıyordum oda dikkatimi kaybetmeme neden olduğunu hareketleri rahat yapamama sebep olduğu için ondanda vazgeçtim. Gerçi basit süreyi gösteren bir saat almak istiyorum şu sıralar ama akıllı saatler hiçte kullanılacak kadar ince ve kibar değil henüz..
Teşekkürler güzel yazı.
 

mcgregorwa

Forum Üyesi
Katılım
14 Aralık 2018
Mesajlar
28
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Olum hiçbiriniz Jamie Dornan değilsiniz kasmayıınn tip olmayınca vücut sadece örter yüzü
 

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Katılım
15 Haziran 2015
Mesajlar
565
Tepkime puanı
186
Puanları
63
1 saatligine de olsa dis dunyadan, sosyal medyadan uzaklasin. O bir saatlik sureyi sadece kendinize ayirin. Dakika ve saniye gosteren dijital bir saat dinlenme surelerini ayarlamaya yardimci olacaktir.
 

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
Katılım
1 Haziran 2014
Mesajlar
925
Tepkime puanı
300
Puanları
83
1 saatligine de olsa dis dunyadan, sosyal medyadan uzaklasin. O bir saatlik sureyi sadece kendinize ayirin. Dakika ve saniye gosteren dijital bir saat dinlenme surelerini ayarlamaya yardimci olacaktir.
Kesinlikle öyle, onun dışında ayrılamamak bağımlılık oluyor.
 

captured

Forum Üyesi
Katılım
22 Aralık 2017
Mesajlar
6
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Her şeyin dengeli olması makbuldür. Antrenman sırasında kulaklıkla telefonundan müzik dinlemekte sorun yoktur ancak set aralarında acil durum olmadığı sürece telefonla oynanmaması taraftarıyım. Telefona hassas olan kişilere süre ölçümlerini kol saatiyle yapmalarını önerebilirim.