Binlerce kişi salona koştu, INT’l Sports Wellness Show başarı ile son buldu.

Avrupa Spor Haftası çerçevesinde düzenlenen INT’l Sports & Wellness Show İstanbul Ataşehir’de düzenlenen törenle başladı. Türkiye’nin uluslararası alanda ilk sports ve wellness etkinliği olarak bilinen organizasyonda ünlü gruplar, binlerce katılımcı ile birlikte sağlık için spor yaptı.

Çok sayıda yabancının etkinliğe katılmak için geldiği Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nde buluştu. Çoğunluğu genç kızların fitness kıyafetleriyle katıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Etkinliğe İran, BAE, Katar ve AB ülkelerinden de çok sayıda katılım sağlandı.

Sağlıklı bir hayat için on binlerce kişiye üç gün boyunca formda kalmanın yolları düzenlenen gösterilerle öğretildiği etkinlikte kendi alanında dünyaca ün yapmış kişi ve gruplar sahne aldı. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi’ne gelenler, organizasyonda izleyici değil katılımcı olarak kendini buldu.

Spor kıyafetleriyle gelenlere salonda ücretsiz olarak fitness araçlarının kullanımı sağlandı. Wellness Show’un ilk gününde katılımcılar salonda Zumba ve Kango Jumps yaparak hem stress attı hem de yeni eğitimler için ısınma egzersizleri içinde yer aldı. Didem Zeybek, Ecem Özcan, Yuliya Bor, Mine Yılmazbilek, Metin Taner, İlker Dural, Maria Raum, Rut Vela gibi uluslararası alanda ün yapmış isimler, katılımcılara son dönemde geliştirilen form tutan hareketleri öğretti.

INT’l Sports & Wellness Show Organizasyon Genel Kordinatörü
Ayçe Karadağ, İstanbul’u sallayan depreme rağmen binlerce kişinin deprem sterisini atmak için salona koştuğunu belirterek “Yurt dışından gösterilen ilgi bizi daha da umutlandırdı. Üç gün binlerce katılımcı ile rekor kırdık” dedi.

Karadağ, genç kızların ve kadınların Ataşehir Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na fitness kıyafetleri ve aksesuarlarıyla koştuğunu belirterek “Plazalarda, sitelerde hareketsiz yaşamın getirdiği sorunları aşmanın yolu spor yapmaktır. Burada çocukların anneleri ve babalarını buraya getirdiğine tanık olduk. Bu gelecek için umut verici. Yaşadığımız deprem stresine rağmen programımız aksamadan devam etti” dedi.

INT’l Sports & Wellness Show’un üçüncü gününde Zumba’nın kurucusu Beto Perez’in de binlerce kişi ile birlikte dans ettiğini söyleyen Karadağ, haftasonu binlerce kişiyi küçük sürprizlerle mutlu ettiklerini söyledi.

INT’l Sports & Wellness Show 2019 kapsamında Zumba, Les Mills, Kango Jumps, Aikido, Kross Fit, Spinnign Hip Hop Dance, Capoeira, Pole Dance, Kaykay, Bisiklet, Plates, Yoga. Meditasyon, Aqua Fitness etkinliklerinde profesyonel ekiplerin de gösterileri oldu.

 

Yorum Gönderin